Yayınlar

Bir Bahar Günü 🌿🍃

Resim
Seni bir bahar günü, güneşin doğuşuyla sevdim,  Gözlerin keskin ve derin dalgalara eşlik ediyor, Yüzünde ki belirginlik manzarayla bütünleşiyor, Sesin rüzgâr fısıltısı gibi kulaklarımda yankılanıyordu.

Güzellik kavramı şimdi kalbime nakış dokuyor,
Tebessümün yüreğimde ki alev yangınına dönüyor, Bakışların ufaktan uçsuz bucaksız bir yol alıyor, Ve ben arafta sadece seni seyrediyorum.
Murat Can

Yaprakların Ahındayım 🍁🍂

Resim
Bir sokak lambası yanar kalbimde,
Sen ruhumun sokağından geçerken, Bir yıldız daha kayar gözlerimde,  Umutlarım inci olup yağarken...
Damla damla dökülürken düşlerde, Gönlüm feragatname imzalıyorken Bedenim bertaraf olmuş hayallerde, Yüreğime sonbahar yağmurları düşerken...
Aldanmışım o güzel gülüşlerinde,
Mabedimin yerle bir olup zincirlenirken, Hayatımın artık sonbaharında, Dökülen yapraklarımın ahındayım.

Aşk, Huzur , Mutluluk 🖤🍁

Resim
Ey Huzur;Bir yetimin gözyaşından, Bir çocuğun ilk oyuncağından,  Bir askerin hasretinden, Bir annenin çocuğuna kavuşmasından ne istedin?
      Ey Aşk; Bir serçenin gözyaşından, Bir ihlamur ağacı çiçeğinden, Bir kızın baba hayranlığından, Bir canın canana olan sevdasından ne istedin?
     Ey Mutluluk; Bir bahar sabahı şenliğinden, Bir sonbaharın güzelliğinden, Bir hayal dünyasının gerçekliğinden, Bir düş perdesinin en güzel sahnesinden ne istedin ?

Neredeydin Baba ?

Resim
Hayat küçük yaşta gösterdi zorluklarını,Zor darbeler ile ruhum o zaman tanışmıştı, Döve döve ezberlemişti namını,  Sessiz çığlıklar atarken neredeydin Baba?
Düşünce tutanacak dalın kırık oluşunu, Hayal dünyamın senden mahrum olduğunu, Eksikliğin yakamoz gecesinde kayboluşunu, Mabedime alevler düşünce neredeydin Baba?
Bir dağ gibi olan gölgenden mahrum edişin, Zemheri gecelerde yüreğimin hararetini görmeyişin, Ateşler içerisinde yanarken baş ucumdan öteleyişin,  Gözyaşlarım toprak bütünleşince neredeydin be Baba.
Şimdi mevsimleri ilkbahar cıvıltısı sarmış, Düşler artık ölüm sessizliğine bürümüş, Kin büyütmedim sana kalbim kararmış, Artık sadece kalabalıklar içindesin hiçsin Baba...

Nizama Doğru 🍂

Resim
Gecenin karanlığına saplanmışım,Vakit ilerledikçe ruhum bedenimden ayrılmış, Duygularımla bataklığa batmışım, Zihnimin içerisi soru işaretleri ile terk edilmiş.
Bir sokak lambasının altında kalmış mutluluk, Zamanı gelince ortaya çıkıyor,  Insanoğluna gün yüzünü gösteriyor, Gidince de dilhun ediyormuş mutluluk.
Göğsümde fırtınalara sebep olmuş hasret, Yerle yeksan etmiş yeşermiş umutları, Zehirli ok misali ölümü bekleyen gözyaşı, Sessiz sessiz nizama doğru yol almış.
Murat CanAlvinam 🥀

Resim
Kalk, hazırlan gidiyoruz alvinam... Umudumuzu kaybetmeyecek, Gözyaşlarımızın figanı dineceği, En güzel hayallerimize gidiyoruz.
Düşler ülkesinde mahkum olmuşsuz, İzdivaya çekilmiş mutlu anılar,  Kimse karışmıyor, sükuta ermiş. Artık hür müydü mutluluk? 
Zaman su gibi akıp gitmiş şimdi 
Mutluluklar burada yuva yapmış,  Hüzünler başka diyarlara göç etmiş, Ayrılıklar bir kaptanın gemisinde yeni limana yol almış alvinam...
Murat Can

Satırbaşı Yanlızlık 🍁

Resim
Satırbaşı yanlızlığı var üstümde,  Kalabalıklar arasında ıssızlaşmışım, Karanlıklardaki aydınlık misali, Tüm cam kırıklıklarına gömülmüşüm.
Umutun sesi sükuta ermiş, Durmaksızın yol almış gidiyor. Hayallere perde inmiş, Hayat tüm gerçekliğiyle gün yüzünde. 
Mabedimde fırtınalar kopuyor şimdi, Gözyaşlarım yağmurlara eşlik ediyor,  Haykırışlar yerini sessizliğe bırakıyor, Ömrümün yarışı göç edip gidiyor. 
Murat Can